Gizlilik İlkeleri


Bizler Hatay Medine Baharat ve firma olarak, sitemizde oluşturduğunuz siparişlerin son derece güvenli ve hızlı bir şekilde gerçekleşmesine ve gizliliğine büyük önem veriyoruz. Web sitemizin alt yapısınında kullanılan tüm sistemler en son teknolojiler kullanılarak oluşturulmakta, ve kullanılan teknolojilerde gerçekleşen değişim ve gelişimlere göre güncellenmektedir.

Gizlilik İlkeleri

Bu gizlilik ilkeleri firmamız tarafından,
Hatay Medine Baharat sitesinin gizlilik konusundaki sorumluluklarının tespiti için hazırlanmıştır. Aşağıdaki maddeler  Hatay Medine Baharat web sitesi üzerindeki bilgi toplama ve dağıtımı işlemlerinin kurallarını içermektedir. 

IP adresinizi; güvenliğiniz, başvurularınızın takibi, sunucularımızdaki sorunların giderilmesi ve internet sitemizi yönetmek için kullanacağız. IP adresiniz, sizi ve alışveriş sepetinizi tanımak ve açık demografik bilgilerinizin toplanması için kullanılacaktır. 

Sitemizin kullanıcı veri tabanına kayıt formunda kullanıcılarımız, iletişim bilgileri (isim, adres, şehir, telefon, e-posta adresi vb) gibi istenilen tüm bilgiler belirtmelidir. Söz konusu kayıt formu aracılığıyla aldığımız iletişim bilgilerini kullanıcılarımızın / müşterilerimizin işlemleri için, acil durumlarda ve faturanızın teslimatında kullanmaktayız. Kullanıcılarımız / Müşterilerimiz talep ettikleri taktirde bizimle iletişim kurduklarında sistemimizden kayıtlarını sildirebilirler. Alınan finansal bilgiler satın alınan ürün ve hizmetlerin bedelinin tahsil edilmesinde ve diğer gerek duyulan durumlarda kullanılacaktır. Kişiye özel bilgiler kullanıcılarımızın sisteme girişlerinde ve diğer gerektiği durumlarda kişinin kimliğinin doğrulanmasında kullanılacaktır. İstatistiki bilgiler ve profil bilgileri ayrıca sitemizin içinde de toplanmaktadır. Bu bilgileri istenilen tüm durumlarda kullanılabilir. Bu bilgiler ziyaretçi hareketlerinin izlenmesi, kişiye özel içerik sağlanması durumlarında kullanılacaktır. 

Güvenlik 

Sitemizde bilgi kaybını, bilginin izin verilmeyen kullanımını ve izinsiz değiştirilmesini engellemek için firmamızca uygulanan güvenlik önlemleri bulunmaktadır. 

Bu güvenlik önlemleri şunlardır; 

1- Kayıt, Başvuru ve Sipariş işlemleri 128-Bit SSL Güvenlik Sertifikası kullanılarak yapılır. 
2- Kredi Kartı numarası veritabanımıza kaydedilmez. İşlemler bizim sitemiz üzerinden yapılıyor olsada işlem siz ve anlaşmalı bankamız arasında gerçekleşir. 
3- Kullanıcı şifreniz veritabanımızda encrypt edilerek saklanır. 
4- Bilgileriniz, erişim yetkisinin sadece site yöneticilerinde bulunduğu farklı bir veritabanı sunucusunda saklanır. 

Düzeltme / Yenileme 

Kullanıcılarımız sitemizde kayıtlı olan tüm bilgilerini dilediğinde değiştirme hakkına sahiptir