• Goji Beryy

Goji Beryy

Bitkisel Ürünler - Goji Beryy

Bitkisel Ürünler - Goji Beryy

  |   1 yorum   |   Yorum Yap

%23
indirim
  • 65,00TL

    50,00TL

  • Ürün Teslim Tarihi 28 Ağustos 2019 Çarşamba Günüdür
garanti

GOJİ BERRY NEDİR?

Goji Beryy küçük yumuşak üzüm gibi meyveleri olan yüzyıllardır Tibet'te üretilen çalı tarzında bir bitkidir. Tibetliler yüzlerce yıl goji beryy'den yaptıkları bir takım ilaçlarla çeşitli rahatsızlıklarda kullanmışlardır.

Mutluluk meyvası denilen Goj beryyi, inanılmaz şekilde sulu ve tatlıdır. Tadı biraz yaban mersinini biraz da kirazı andırıyor

Meyvası yenilir. Yapraklarından, şifa kaynağı bir çay elde edilir. Yaprakları ve sapları aynı zamanda yağ kaynağıdır... Posasından ise güzellik kremi yapılabilir.  Kurutulan goji, kuru üzüm gibi tüketilebilir.

Boyu 1 ile 3 metre arasında ,yaprak döken çok yıllık bir bitkidir.

Goji Berry:Birbirine yakın iki bitkinin ortak ismidir, LYCİUM BARBAUM VE LYCİUM CHİNESE

Orjinal yaşam alanı (habitat)bilinmemesine karşın ilk yetiştiği yerlerin güneydoğu Avrupa ve güney batı Asya olduğu tahmin ediliyor.

Goji Berry çeşitli ülkelerde isimlendirilirken genellikle mutluluğu ve sağlığı simgeleyen  isimlerle anılmıştır, mesela Çinde EVLİLİK ŞARABI ,TİBET GOJİSİ,HİMALAYA GOJİSİ adı almıştır.

Diğer bir isimde LYCİUM ” KADİM “ Anadolu Bölgesi olan LYCİA’dan geldiği varsayılıyor.

Japonyada GOJİ BERRY KUKO ismi ile anılırken yemişleri ise KUKO NOMİ veya KUKO KAJİTSU adıyla bilinir. GOJİ BERRY aynı zamanda KIZIL ELMAS olarak da anılır.

GOJİ bERYY'NİN KISACA FAYDALARI

Tokluk hissi yaratmaya yardımcı
Metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı
Yağ yakımına yardımcı
Bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olur.


Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!
    Kötü           İyi
DİKKAT: Ürünlerimiz bitkisel gıda takviyesidir. İlaç yerine kullanılamaz.Site içerisinde yer alan yazılar sadece tavsiye ve bilgi amaçlıdır.Sağlık sorunlarınız ve tedavisi için mutlaka ilgili uzmana başvurunuz.

Benzer Ürünler

Etiketler: bitkisel, bitkisel ürünler, goji beryy, goji çayı, kurt üzümü, goji nedir, bitkiler, meyveler, kurtulmuş goji, zayıflama, kilo verdiren bitkiler, kilo vermek, diyet, rejim, destek gıdalar, takviye bitkiler